PROJEKTY INFRASTRUKTURALNE (17) - skrócone opisy projektów

 1. Plac dziecięcej radości przy ul. Dubois
  Projekt" Plac dziecięcej radości przy ul. Dubois" zakłada stworzenie zupełnie nowego placu zabaw, z bezpieczną nawierzchnią oraz certyfikowanymi urządzeniami dla dzieci w wieku od 1 r.ż. do 14 l. Dla bezpieczeństwa powstaną dwie strefy zabawy dla młodszych i starszych dzieci. Obecny plac zabaw jest mocno wyeksploatowany, a nawierzchnia pozostawia wiele do życzenia. Sprawmy, by zabawa przy Dubois była bezpieczna i radosna za sprawą nowoczesnych zabawek, a miejsce reprezentacyjne na miarę Kołobrzegu.

 2. Park Św. Macieja
  Projekt "Park Św. Macieja" zakłada realizację kreatywnego placu zabaw i skateparku w postaci betonowego podłoża i betonowych ramp i najazdów na terenie działki 122/21. w obrębie 18 przy ul. Św. Macieja w Kołobrzegu (Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego teren elementarny ZU5 zieleni urządzonej wraz z funkcją sportu i rekreacji). W ramach projektu przewiduje się także realizację utwardzonego dojścia, ławek parkowych, koszy na śmieci oraz latarni oświetleniowych.

 3. Budowa boiska wielofunkcyjnego wraz z ogrodzeniem, jako I etap budowy Placu Muzyków na Osiedlu Radzikowo
  Projekt obejmuje budowę boiska wielofunkcyjnego o wym. 20x30 m jako I etap utworzenia kompleksowego terenu rekreacyjnego w obrębie ulic Szymanowskiego, Paderewskiego, Wieniawskiego na Osiedlu Radzikowo. Docelowo będzie to w pełni zagospodarowany teren rekreacyjny służący mieszkańcom Kołobrzegu.

 4. WIELOFUNKCYJNY STÓŁ TEQBALL
  Wielofunkcyjny stół Teqball przeznaczony do uprawiania pięciu sportów w jednym miejscu. Stół będzie ogólnodostępny i gotowy do użytkowania przez cały rok. Stół Teqball to nowoczesny sprzęt sportowy przeznaczony zarówno dla zawodowych sportowców, jak i amatorów, którzy chcą podnosić swoje umiejętności techniczne i koncentrację. Jest to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu dla osób w każdym wieku.

 5. KOMPLEKS ŚCIAN WSPINACZKOWYCH przy ul. Frankowskiego
  Na terenie przy ul. Frankowskiego chcemy stworzyć Kompleks Wspinaczkowy 4 modułowy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Ścianki wspinaczkowe zaprojektowane jako bryły wolno-stojące dla terenów rekreacyjnych z przygotowanym podłożem bezpiecznym oraz wyposażone w uchwyty o kształcie przypominające naturalne formy skalne.

 6. ZMIANA NAWIERZCHNI PLACU ZABAW NR 4 PRZY UL. ŻÓŁKIEWSKIEGO
  Wymiana nawierzchni i ogrodzenie placu zabaw na Osiedlu Ogrody.

 7. PTASI BUFET
  Ptasi bufet to projekt, który przewiduje posadowienie kilku podajników na karmę dla ptaków. Spacerowicze często dokarmiają ptaki, lecz używają do tego niewłaściwej karmy. Zawiera ona niezdrową dla zwierząt sól i powoduje zakwaszenie organizmu. Dokarmianie ptaków chlebem jest dla nich szkodliwe, natomiast pokarm w ptasim bufecie będzie specjalnie dobraną mieszanką zbóż i witamin. Bufet będzie czynny w okresie zimowym.

 8. Kołobrzeg bez barier - rowery dla wszystkich
  Kołobrzeg bez barier - rowery dla wszystkich - to stworzenie darmowej wypożyczalni rowerowych tandemowych(dla osób niewidomych i słabowidzących)oraz przystawek hybrydowych(o napędzie ręcznym wspomaganym silnikiem elektrycznym) i przystawek dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, co umożliwi tym osobom szybsze i sprawniejsze poruszanie się po ścieżkach rowerowych w mieście i po za nim. Kołobrzeg jako uzdrowisko powinno jeszcze bardziej otwierać się na potrzeby osób z niepełnosprawnością.

 9. WYŁOŻENIE KOSTKĄ BRUKOWĄ DOJŚCIA DO PLAŻY Z UL. JEDN. NARODOWEJ
  Wymiana grząskiej po deszczu nawierzchni głównej alejki prowadzącej do plaży w Parku im. Jedności Narodowej na kostkę brukową.

 10. Wyposażenie sceny oraz sali baletowej w specjalistyczną podłogę baletową w Regionalnym Centrum Kultury im. Z. Herberta
  Wyposażenie sceny oraz sali baletowej w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu zgodnie z obowiązującymi standardami europejskimi.

 11. Plac zielony ul. Basztowa - modernizacja
  Modernizacja i doposażenie placu zielonego przy ul. Basztowej wielokrotnie podnosili mieszkańcy do realizacji przez Urząd Miasta. Inicjatywa Budżetu Obywatelskiego stała się możliwością do aktywizacji, by mieć realny wpływ na otoczeni, jego zagospodarowanie. Plac zabaw przy ul. Basztowej służyłby w nowej odsłonie Kołobrzeżanom jako forma aktywnego spędzania czasu wolnego.

 12. Podjazd dla osób z niepełnosprawnościami i wózków dziecięcych przy skateparku ul. Solna
  Podjazd dla osób z niepełnosprawnościami i wózków dziecięcych przy skateparku ul. Solna.

 13. Instalacja toalety automatycznej przy parku im. Generała J.H. Dąbrowskiego
  Park jest miejscem odpoczynku i obcowania z przyrodą przez mieszkańców osiedla Lęborskie i Budowlana, pozwala na odpoczynek od zgiełki miasta. W najbliższym otoczeniu nie ma żadnej toalety publicznej. Zlokalizowanie jej w tym miejscu będzie służyło także mieszkańcom Kołobrzegu przechodzącym z osiedla Wschodnia, Złota, Lęborskie w kierunku centrum, szpitala i targowiska. Toaleta będzie odporna na wandali, z miejscem do przewijania dziecka, teren będzie oświetlony z zewnątrz.

 14. FONTANNA I KĄCIK RELAKSU W PARKU IM. JEDNOŚCI NARODOWEJ
  Fontanna i kącik relaksu z ławkami, kwiatami i urządzeniem zabawowym dla dzieci.

 15. Minisiłownia zewnętrzna ECO z ładowarkami USB
  Minisiłownia ECO składa się z profesjonalnych urządzeń siłowni, które umożliwiają ładowanie sprzętu elektronicznego za pomocą USB. Urządzenia zasilane są siłą fizyczną ćwiczącego, posiadają podpórkę na telefon lub tablet, z którego można korzystać podczas treningu.

 16. Ćwiczyć każdy może czyli Budowa otwartej siłowni zewnętrznej dla mieszkańców osiedla Podczele przy Szkole Podstawowej nr 9 w Kołobrzegu
  Projekt zakłada budowę siłowni zewnętrznej dla mieszkańców Osiedla Podczele. Celem projektu jest integracja społeczna poprzez aktywność fizyczną oraz edukacja poprzez zabawę. Lokalizacja siłowni w pobliżu budynku mieszkalnych oraz szkoły daje gwarancję dobrego do niej dostępu i właściwego wykorzystania inwestycji. W ramach projektu przewiduje się montaż 8 urządzeń do ćwiczeń, w tym 2 dostosowane do osób niepełnosprawnych.

 17. INTERAKTYWNY PLAC ZABAW przy ul. Frankowskiego
  Na zielonym terenie przy ulicy Frankowskiego chcemy stworzyć ogólnodostępny INTERAKTYWNY PLAC ZABAW składający się z 17 interaktywnych i certyfikowanych urządzeń. Projekt zakłada stworzenie trzech tematycznych stref: Sensoryki, Nauki i Optyki. Każde urządzenie będzie wyposażone w tabliczkę informacyjną z opisem działania danego eksponatu. Teren zielony zostanie również wyposażony w elementy małej architektury (ławeczki, kosze na śmieci oraz stojaki rowerowe).


PROJEKTY SPOŁECZNE (20) - skrócone opisy projektów

 1. Bezpieczny Senior
  Bezpieczny Senior to program pilotażowy polegający na wyposażeniu 90 samotnych osób w wieku 75+ w specjalne opaski, które wzywają pomoc i mierzą parametry życia. To program przeznaczony dla osób samotnych z terenu Miasta Kołobrzeg. Opaski w ramach programu Bezpieczny Senior to między innymi: łatwa w obsłudze bransoletka, wyposażona w przycisk SOS, łatwe wezwanie pomocy, możliwość dzwonienia, lokalizowanie 24/7, dedykowana aplikacja Bezpieczny Senior. To wygodne, wielozadaniowe urządzenie.

 2. "Lecimy - Nie śmiecimy" - plogging czyli sport i ekologia w Kołobrzegu
  "Lecimy - Nie śmiecimy"- Plogging przy okazji Akcji Sprzątania Świata. Projekt zakłada wspólne bieganie w ramach światowej kampanii odbywającej się w trzeci weekend września, polegającej na zbiorowym sprzątaniu śmieci. Każda chętna osoba, która zdecyduje się wziąć udział w ploggingu, na starcie otrzyma rękawiczki i papierową torbę na odpadki. Bieg wygra nie ten, kto najszybciej dotrze do mety, ale ten, kto przyniesie najwięcej śmieci. Zapraszamy Was do wspólnego działania na rzecz środowiska.

 3. "Od Juniora do Seniora - inaczej" aktywizacja i integracja wielopokoleniowa osób pełnosprawnych i z niepełnosprawnościami
  Projekt "Od Juniora do Seniora-inaczej" ma za zadanie aktywizować i integrować wielopokoleniową społeczność osób pełnosprawnych i sprawnych inaczej. Bohaterem projektu będzie "Stowarzyszenie Osób Niewidomych i Słabowidzących w Kołobrzegu" przy wsparciu osób zaproszonych. Również chętni mieszkańcy miasta będą mogli uczestniczyć w różnych formach warsztatów terapeutycznych przygotowujących ich do widowiska. Będzie można w nim zobaczyć pokaz mody w ciekawych odsłonach artystycznych.

 4. Utworzenie opiekuna seniorów wykluczonych lub opóźnionych w posługiwaniu się smartfonem, komputerem itp. urządzeniami
  Utworzenie opiekuna seniorów wykluczonych lub opóźnionych w posługiwaniu się smartfonem, komputerem itp. urządzeniami.

 5. Miejska Mobilna Strefa Relaksu
  Miejska Mobilna Strefa Relaksu to przestrzeń do spędzania wolnego czasu i spotykania się w centrum miasta. To propozycja zorganizowania latem 2020r. darmowej strefy wypoczynkowej na trawnikach Skweru Pionierów.Projekt jest mobilny, strefę można zorganizować tam, gdzie będą chcieli tego mieszkańcy. Zakupione miejskie meble wypoczynkowe,w znacznej mierze ekologiczne, będą służyły latami. Mogą być wykorzystywane do festynów, imprez, koncertów, pikników, spotkań mieszkańców.

 6. "Bądź człowiekiem - podaj łapę"
  Rozdzielenie funduszy społecznym opiekunom w oparciu o ich wiedzę i doświadczenie. Zwiększyć limity miejsc w lecznicach, zadbanie i jakość przechowywania zwierząt po zabiegu w zależności od powrotu do funkcjonowania .Finansowanie sprzętu do odławiania lub wytypowanie Podmiotu zajmującego się profesjonalnym odławianiem zwierząt wraz z niezbędnymi akcesoriami do wyżej wymienionych czynności. Przystosowanie obiektów, posesji na terenie miasta przyjaznych dla schronienia zwierząt-przygotowanie informacji.

 7. Odblaskowy Kołobrzeg = Bezpieczny Kołobrzeg
  Jeśli jesteśmy widoczni na drodze, stajemy się bardziej bezpieczni. Wystarczy przypiąć odblask do plecaka lub założyć na rękę. Taka mała rzecz, w pewnych sytuacjach może okazać się bezcenna i uchronić dziecko przed wypadkiem. Akcja ma na celu edukowanie w zakresie bezpieczeństwa nie tylko najmłodszych, lecz także ich rodziców i nauczycieli. Akcja prowadzona będzie wspólnie z policją i ZORD Koszalin oraz placówkami szkolnymi. Wszyscy uczestnicy wyposażeni zostaną w bezpłatne odblaski.

 8. Warsztaty ogrodnicze i kulinarne - zdrowo ogrodowo
  Jeśli wydaje Ci się, że nie potrafisz uprawiać warzyw, nawet w doniczce, a zdrowe jedzenie nie jest smaczne, to tylko tak Ci się wydaje. Podczas warsztatów ogrodniczych i kulinarnych udowodnimy, że jest inaczej, a pyszne jedzenie można uprawiać nawet na parapecie. Chcesz spróbować i zdobyć wiedzę pod okiem gwiazdy programów ogrodniczych?

 9. JADŁODZIELNIA KOŁOBRZESKA
  "Jadłodzielnia" to miejsce wyposażone w lodówkę i regał na produkty niewymagające chłodzenia. To mieszkańcy mogą pozostawić nadwyżki jedzenia, skorzystać z produktów pozostawionych przez innych. Zostało ci pół blaszki ciasta po imieninach? Wyjeżdżasz na wakacje, a w lodówce pełno jedzenia? Kiedyś to wszystko wylądowałoby na śmietniku, dzięki jadłodzielni ktoś będzie mógł zjeść twoje zapasy ze smakiem. Jadłodzielnia dostępna dla wszystkich - proponowana lokalizacja - przedsionek Hali Milenium.

 10. PIKNIK RODZINNY W PODCZELU pn. "POŻEGNANIE LATA"
  Piknik Rodzinny dla Mieszkańców Podczela oraz Kołobrzegu pn. "Pożegnanie Lata". Termin realizacji zadania 5.09.2020 r.

 11. IV Finał Międzynarodowej Akcji "One Billion Rising Nazywam się Milliard w Kołobrzegu"
  One Billion Rising to międzynarodowa akcja w formie tańca przeciwko wszelkim formom przemocy stosowanej wobec kobiet i dziewcząt. Po raz pierwszy akcja odbyła się 14 lutego 2013r.Kobiety na całym świecie wspólnie protestowały przeciwko przemocy seksualnej i fizycznej. W ciągu kolejnych lat akcja rozwijała się, przyłączały się kobiety z kolejnych krajów, miast i wsi poruszając tematy takie jak: przemoc ekonomiczna, przemoc na tle rasowym, przemoc ze względu na płeć, przemoc spowodowaną przez wojny.

 12. LETNIE KINO PLENEROWE PRZY RATUSZU
  Seanse filmowe podczas kina plenerowego przed ratuszem. Odbędzie się 8 bezpłatnych pokazów filmowych. Celem jest integracja społeczeństwa oraz popularyzacja kultury i sztuki. Organizacja seansów odbędzie się przez firmę, która zapewni także leżaki i popcorn.

 13. Bezpieczny Maluch w Kołobrzegu
  Projekt Bezpieczny Maluch w Kołobrzegu przewiduje wyposażenie 100 dzieciaków w specjalne zegarki, które zapewnią bezpieczeństwo w trakcie Gry Miejskie. W trakcie gry uczestnicy zostaną poinstruowani o zasadach bezpiecznego poruszania się w przestrzeni miejskiej, a najmłodsi zostaną wyposażeni w zegarek, dzięki któremu można monitorować ich położenie, wraz z półrocznym pakietem Bezpieczna Rodzina.

 14. "Propagowanie w Kołobrzegu najstarszego sportu drużynowego - wyczynowego przeciągania liny w różnych grupach społecznych"
  Projekt koordynuje klub przeciągania liny Nord Taurus, który zakłada zbudowanie młodzieżowych drużyn w szkołach, w klubach sportowych i niezrzeszonych oraz zbudowanie drużyny kobiecej. Wszystkie grupy mają szansę uczestniczenia w zawodach międzynarodowych w tym jako Kadra Narodowa. Treningi będą nieodpłatne i ogólnodostępne, w tym sprzęt. To sport dla wszystkich bez względu na wiek i płeć. Jest wymagający, ale obok sprawności i siły daje wielką radość i satysfakcję.

 15. FESTIWAL WIATR I WODA
  Festiwal WIATR I WODA - impreza o kulturze marynistycznej, regaty, koncerty,szanty, prelekcje z ciekawymi ludźmi morza, lokalny regionalny seafood, integracja społeczna, zabawa. To wszystko na terenie Mariny Solnej w Kołobrzegu.

 16. "NIE GRAMY - NURKUJEMY!" - darmowe lekcje nurkowania dla dzieci i młodzieży
  Nie gramy - nurkujemy! czyli pierwsze takie wydarzenie sportowe w Kołobrzegu. To zadanie nastawione na kształtowanie umiejętności spędzania wolnego czasu wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych poprzez propagowanie postaw prozdrowotnych oraz rozwijanie zamiłowania do aktywnego wypoczynku i rekreacji. Kołobrzeska młodzież będzie miała możliwość poznania innego sposobu spędzania wolnego czasu - ekscytującego sportu jakim jest nurkowanie.

 17. Stoliki Wodne na plaży
  Celem projektu jest tworzenie strefy dla najmłodszych dzieci na plaży, w której pod okiem rodziców najmłodsi plażowicze będą mogli aktywnie spędzić czas. Zabawki to głównie stoły wodne wyposażone w rurki, które mogą dowolnie konfigurowane, sikawki, młynki, akcesoria- pompki i wieże z fontannami. Dodatkowe zabawki to plac zabaw, ścianki wspinaczkowe dla maluszków, zjeżdżalnie, tunele, stoliki wodne z piaskownicami dla dzieci. Wszystko ogólnodostępne na plaży centralnej przez okres wakacji.

 18. CYKL SPOTKAŃ Z GWIAZDAMI, OWSIAK, ORGANEK, SEANS FILMOWY "OBYWATEL MIŁOŚĆ"
  Celem zadania jest pobudzenie i poprawa uczestnictwa mieszkańców Kołobrzegu w wartościowych przedsięwzięciach kulturalnych. Poprawa czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych. W ramach projektu zorganizowane zostaną 3 spotkania autorskie, które będą bodźcem do integracji mieszkańców Kołobrzegu, głównie młodzieży. Do Kołobrzegu zawitaliby: Tomasz Organek, Jerzy Owsiak oraz twórcy filmu "Obywatel Miłość" o ikonie polskiej muzyki Grzegorzu Ciechowskim.

 19. Festiwal Ciało w Dobrym Ruchu
  "Ciało w dobrym Ruchu" Festiwal świadomej pracy z ciałem. Popularyzujemy zdrowy styl życia, wspieramy rozwój osobisty poprzez ruch i zabawę, uczymy jak łapać życiową równowagę poprzez ruch. To świetna okazja do integracji, poznania ciekawych ludzi oraz nauki zdrowego trybu życia. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta, w każdej grupie wiekowej. Obecni będą wykładowcy i terapeuci z całej Polski. Promujemy lokalnych twórców, przedsiębiorców, artystów, ludzi związanych ze zdrowym trybem życia.

 20. "Siła i moc, by pokonać przemoc" - kampania społeczna przeciwdziałania przemocy wobec kobiet i dziewcząt
  "Siła i moc, by pokonać przemoc" to kampania społeczna mająca na celu zwiększenie wiedzy na temat dostępnych sposobów przeciwdziałania przemocy wobec kobiet i dziewcząt, niesienie pomocy ofiarom przemocy, okazywanie wsparcia, tworzenie bezpiecznego i przyjaznego środowiska dla wszystkich kobiet i dziewcząt w Kołobrzegu. W ramach kampanii prowadzone będą różnorodne działania, aby dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców z jednoczesnym przekazem, że o przemocy można mówić w rozmaity sposób.